Ga verder naar de inhoud
Universiteit Gent - Warmteminnende bacteriën, een hot topic! - Op Locatie

Warmteminnende bacteriën, een hot topic!

Dit is een activiteit van Universiteit Gent & FWO & SciMingo & Eos Wetenschap VZW
Deze activiteit maakt deel uit van Wetenschapsfestival Gent

Wat en waar?

De Krook, Miriam Makebaplein 1, 9000 Gent
11:30 - 12:30
Lezing over Natuur & Milieu
Voor personen van 12 tot 99 jaar

🦠 Tijdens de lezing van Béné Amery ga je op een toegankelijke ontdekkingsreis door de fascinerende wereld van bacteriën. De presentatie is opgezet als een stapsgewijze wandeling: van bacteriën die, net als wij, van gematigde temperaturen houden tot warmteminnende soorten die extreme hitte verkiezen.

Samen verkennen we hoe ze in de natuur voorkomen en welke rol ze spelen in onze samenleving. Vervolgens licht Béné haar eigen onderzoeksproject toe, waarin ook enkele toekomstige toepassingen van de hitte­liefhebbers helder worden uitgelegd.

😲 Als afsluiter volgt een teaser: wetenschap verloopt niet altijd zoals gepland. Bénédicte zal een deel van haar faalverhaal kort navertellen, geïnspireerd op de podcast ‘Missen is Wenselijk’ (i.s.m. Scimingo, FWO en Relaas).

Wie?

Béné Amery

Credits

UGent, Centre For Synthetic Biology

Organisatie door